Felicja, Teofil, Zyta

BUNIA rozbuduje się w Kiełczewie

Fundacja Aktywny Senior „Bunia” zwróciła się do Wójta Gminy Kościan o pomoc we współfinansowaniu projektu powiększenia i zmodernizowania swojej siedziby poprzez zakup i adaptację nowego budynku, który będzie służył organizowaniu dziennego pobytu seniorów, ale także możliwości powierzenia opieki nad seniorami potrzebującymi opieki całodobowej. Poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem Centrum PISOP udało się pozyskać środki na zakup siedziby z funduszu pożyczkowego TISE S.A., a dzięki staraniom Wójta udało się pozyskać z Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych  sp. z o.o. w Gostyniu, którego Gmina Kościan jest udziałowcem, poręczenie zabezpieczenia pożyczki, która pozwoli w całym projekcie zgromadzić wkład własny na koszty dostosowania zakupionego obiektu do codziennych potrzeb. To pierwsze takie gwarancje SFPK na działalność w zakresie ekonomii społecznej.

Nowy obiekt w Kiełczewie zagwarantuje większą liczbę miejsc, dużą salę do wykorzystania, własną kuchnię oraz ogród w pobliżu lasu. Warunki te pozwolą na rozszerzenie działalności przez Fundację poprzez organizację spotkań, warsztatów i kółek zainteresowań dla seniorów i ich rodzin, a także działania profilaktyczne i edukacyjne, wspierające opiekę długoterminową. Życzymy powodzenia!